ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim
 • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
 • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ekran szczegółów informacji

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych odwiedzających fanpage Powiatu Nowomiejskiego w portalu społecznościowym Facebook Inc.

Informacja ogłoszona dnia 2022-01-30 00:46:21 przez Krzysztof Andrzejczak

Akapit nr 1 - brak tytułu

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO), informujemy w jaki sposób będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe udostępnione w trakcie korzystania z profilu Powiatu Nowomiejskiego  w serwisie Facebook (dalej fanpage):
 
Administrator danych osobowych. 
Administratorem Państwa danych osobowych zamieszczanych w (fanpage’ u) Powiatu Nowomiejskiego (https://www.facebook.com/powiatnowomiejskipl) portalu społecznościowego  Facebook jest Starosta Nowomiejski z siedzibą w Nowe Miasto Lubawskie ul. Rynek 1 13-300 Nowe Miasto Lubawskie, z którym można kontaktować się mailowo za pośrednictwem adresu:
Gdy przeglądacie Państwo nasz profil (niezależnie od tego, czy jesteście zalogowani, czy nie) Facebook przetwarza Państwa dane osobowe. Informacje zawarte w Państwa profilu oraz aktywność są także bezpośrednio administrowane przez Facebook. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych przez Facebook znajdą Państwo: https://www.facebook.com/privacy/explanation. 
 
Inspektor ochrony danych. 
Inspektorem Ochrony Danych z którą można kontaktować się mailowo za pośrednictwem adresu:   we wszelkich sprawach z zakresu realizacji obowiązku ochrony danych osobowych.
 
Cele przetwarzania Państwa danych oraz podstawa prawna. 
Państwa dane osobowe przetwarzamy w celu: 
 • promocji Powiatu Nowomiejskiego,
 • informowanie o naszych działaniach promocyjnych, organizowanych wydarzeniach kulturalnych,
 • publikowanie postów w fanpage’ u,
 • statystycznym (poprzez analizę  danych na temat aktywności użytkowników fanpage’a).
Państwa dane osobowe przetwarzamy na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody, udzielonej wraz z wejściem na naszego fanpage’a: Powiat Nowomiejski  https://www.facebook.com/powiatnowomiejskipl w związku z przetwarzaniem, które jest niezbędne  do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi.
 
Kategorie przetwarzanych danych osobowych. 
Przetwarzaniu podlegają dane osobowe, które opublikowali Państwo  na swoim profilu, w szczególności imię i nazwisko, wizerunek, wiek itp. Dodatkowo, Facebook udostępnia nam informacje dotyczące wyświetlania naszych postów, ich zasięgów, liczby interakcji czy danych demograficznych naszych obserwujących. Informacje te mają charakter statystyczny, jednak tworzone są w oparciu o obserwacje czynione przez Facebook w odniesieniu do Państwa zachowń na naszym fanpage’ u.
 
Odbiorcy danych osobowych. 
W związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych w celach, wskazanych powyżej, odbiorcami Państwa danych osobowych mogą być: organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne na podstawie przepisów prawa, lokalne media, inne podmioty, którym administrator udostępnia dane w postaci zdjęć, filmów lub innych materiałów promocyjnych, podmioty, z którymi administrator zawarł umowę  lub porozumienie na korzystanie z udostępnianych przez nie systemów informatycznych. W związku ze specyfiką działania Facebook ’a dane osobowe mogą być udostępnione spółkom z grupy operatora obsługującego ten portal.
 
Okres przechowywania danych. 
Państwa  dane, które posiadamy w wiadomościach prywatnych, są przechowywane do czasu wniesienia przez Państwa sprzeciwu na dalsze przetwarzanie takich danych lub do chwili usunięcia przez Państwa swojego profilu na Facebooku. W przypadku informacji, które posiadamy w ramach udostępnionych przez Państwa komentarzy, są one dostępne na naszym fanpage ’u do czasu usunięcia  ich przez autora. 

Prawa osób, których dane dotyczą .
Na zasadach określonych przepisami RODO przysługuje Państwu: 
 1. prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz otrzymania ich kopii,
 2. prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych, jeśli są błędne lub nieaktualne,
 3. prawo do usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zamieszczonych na fanpage’ u danych osobowych,
 4. prawo do przenoszenia danych,
 5. prawo do cofnięcia  zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem,
 6. prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, przy czym przepisy  odrębne mogą wyłączyć możliwość skorzystania z tego prawa,
 7. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), jeżeli uznają Państwo, że przetwarzanie danych osobowych jest niezgodne z prawem. 
Informacja o przekazywaniu danych osobowych do państwa trzecich lub do organizacji międzynarodowych. 
We własnym zakresie nie planujemy bezpośrednio  przekazywać  danych do państwa trzecich (czyli poza Europejski Obszar Gospodarczy, EOG) ani do organizacji międzynarodowych, jednak specyfika działania Facebook’ a i jego międzynarodowy charakter powodują, że potencjalnie możliwy  jest transfer danych poza EOG (nie jest to zależne od nas). Podstawą takiego transferu są stosowane przez Facebook standardowe klauzule umowne zatwierdzone przez Komisję Europejską, zaś w przypadku transferu na teren USA – Decyzja Wykonawcza Komisji Europejskiej z dnia 12 lipca 2016 r. wprowadzając Tarczę Prywatności (tzw. Privacy Shield).
 
Informacje o zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu. 
W toku przetwarzania Państwa danych osobowych nie będzie dochodzić do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.
 
Informacja o wymogu podania danych. 
Podanie danych jest dobrowolne, jednak ze względu na zasady działania portalu Facebook jest nieodłącznie związane z subskrypcją  fanpage’a, komentowaniem czy reagowaniem na posty lub wysłaniem do nas prywatnej wiadomości. W przypadku przeglądania fanpage’a przez zalogowanego użytkownika dane statystyczne zbierane są automatycznie przez Facebook.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2022-01-30
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Hanna Anzel
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2022-01-30 00:46:13
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Krzysztof Andrzejczak
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2022-01-30 00:46:21
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Krzysztof Andrzejczak
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2022-01-30 09:18:00
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
576 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony