ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ekran szczegółów informacji

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Zbiorcza informacja o petycjach rozpatrzonych w roku 2021 przez Starostę Nowomiejskiego

Informacja ogłoszona dnia 2022-06-20 14:09:44 przez Krzysztof Andrzejczak

Akapit nr 1 - brak tytułu

Na podstawie art. 14 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. z 2018 r.poz. 870) przedstawiam zbiorczą informację o petycjach rozpatrzonych przez Starostę Nowomiejskiego w 2021 r.
 
Przedmiot petycji
Zablokowanie powstania i działalności firmy mającej organizować zwożenie i składowanie odpadów w Nielbarku, gmina Kurzętnik, powiat nowomiejski, województwo warmińsko-mazurskie.  
Sposób załatwienia petycji
W odpowiedzi na petycję, poinformowano o złożonym wniosku o wydanie decyzji-zezwolenia na przetwarzanie odpadów.  Wobec braku uzupełnienia wniosku w zakresie formalnym  pozostawiono go bez rozpatrzenia. Poinformowano również, że innych wniosków w zakresie gospodarowania odpadami wskazana firma nie składała do Starostwa Powiatowego.   
Odpowiedź na petycję uzupełniono dodatkowo o informację, że przy rozpatrywaniu wniosków o wydanie zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami, polegającego na ich zbieraniu czy przewarzaniu, badane są w szczególności okoliczności mogące mieć wpływ na zdrowie i życie ludzi oraz stan środowiska. Jeżeli zamierzony sposób gospodarowania odpadami mógłby powodować zagrożenie, organ administracji odmawia wydania zezwolenia.
Wskazano, że Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim rozpatrując wnioski o wydanie zezwolenia w zakresie gospodarowania odpadami, polegającego na ich zbieraniu czy przetwarzaniu, działać będzie w oparciu o regulacje prawne w kierunku priorytetowego zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia ludzi i właściwego stanu środowiska i przyrody, a w sytuacjach uzasadnionego zagrożenia tych wartości kierować będzie się zasadą przezorności i odmawiać w ramach prowadzonych postepowań administracyjnych udzielania zezwolenia na taka działalność.
Przedmiot petycji
Podjęcie natychmiastowych działań w sprawie nielegalnego składowania odpadów na terenie nieczynnej żwirowni w Nielbarku, gmina Kurzętnik, powiat nowomiejski, województwo warmińsko-mazurskie.
Nadzór nad działaniami gminy Kurzętnik w związku z brakiem działań ze strony Wójta w sprawie nielegalnie zakopanych odpadów na terenie nieczynnej żwirowni.
Wypowiedzenie dzierżawy terenu wobec firm znajdujących się na terenie nieczynnej żwirowni w Nielbarku.
Egzekwowanie kierunku rekultywacji.
Sposób załatwienia petycji
Poinformowano, że w stosunku do przedmiotowych gruntów nie zostały zawarte umowy, których stroną byłby Starosta Nowomiejski. Władanie tymi gruntami ma formę użytkowania wieczystego, które wynikało z mocy prawa. Prawo użytkowania wieczystego zostało później zbyte na podstawie umowy cywilno-prawnej i obecnie wykonywane jest przez podmioty prywatne.
Przedstawiono informację, na temat obowiązku rekultywacji przedmiotowych gruntów w miejscowości Nielbark oraz ich kierunku.  Regulacji prawnych dotyczących rekultywacji gruntów, w tym gruntów zanieczyszczonych substancjami, preparatami i tym podobnymi, czyli na przykład zdegradowanych w wyniku zakopania odpadów.  Poinformowano o wynikach przeprowadzonej kontroli w dniu 11 sierpnia 2021 r.
Wskazano, że petycja pismem z dnia 20 października 2021roku została przekazana według właściwości Radzie Gminy Kurzętnik w zakresie rozpatrzenia petycji w części dotyczącej działalności Wójta Gminy Kurzętnik w sprawie nielegalnego składowania odpadów we wsi Nielbark.
Liczba petycji rozpatrzonych w roku 2021
2

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2022-06-20
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Andrzej Ochlak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2022-06-20 14:09:42
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Krzysztof Andrzejczak
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2022-06-20 14:09:44
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Krzysztof Andrzejczak
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2022-06-20 14:09:44
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
565 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony