Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Rejestr zmian

Szczegóły informacji

111/601/2009

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Rodzaj: Nieokreślony

Status: Obowiązujący

Sesja: 111/2009

Kadencja: III kadencja

Data wejścia w życie: 2009-10-19

Data podjęcia/podpisania: 2009-10-19

Data rozpoczęcia obowiązywania: 2009-10-19

Tytuł aktu:

w sprawie przyznania środków z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Na podstawie:

Na podstawie § 49 ust. 2 Statutu Powiatu Nowomiejskiego (Dz. Urz. Województwa Warmińsko – Mazurskiego z 2007 r. Nr 201, poz. 2626) i §12 Regulaminu Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, stanowiącego załącznik do uchwały Nr 57/311/2004 Zarządu Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 24 lutego 2004 r. Zarząd Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim uchwala, co następuje:

Treść:

§ 1. Przyznaje się Starostwu Powiatowemu w Nowym Mieście Lubawskim środki z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 1000 zł na zakup ula edukacyjnego pod potrzeby edukacyjne uczniów szkół Powiatu Nowomiejskiego jak i innych osób zainteresowanych rozwojem pszczelarstwa. Temat będzie realizowany wspólnie z Kołem Rejonowym Pszczelarzy Nowe Miasto Lubawskie.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Zarządu Powiatu w Nowym Mieście Lubawskim.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
UZASADNIENIE

Przeznaczenie środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zakup ula edukacyjnego pod potrzeby edukacji młodzieży szkół Powiatu Nowomiejskiego i innych osób zainteresowanych rozwojem pszczelarstwa jest w pełni uzasadnione. Zadanie zostało ujęte w planie rzeczowo finansowym na rok 2009, zatwierdzonym Uchwałą Rady Powiatu Nr XXXIII/244/09 z dnia 27 stycznia 2009r. pod pozycją „edukacja ekologiczna”.

Organizacja spotkań dla uczniów jak i osób dorosłych powiatu nowomiejskiego jest związana z realizacją przyjętego Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej. Potrzeby edukacyjne wynikają z obowiązku szerzenia wiedzy o pozytywnej roli pszczół w środowisku naturalnym i jego ochronie. Dzięki temu, środowisko zyskuje sprzymierzeńców w badaniu jego stanu a także w kultywowaniu roli preparatów pszczelarskich i miodu w prawidłowym żywieniu dzieci i dorosłych. Ponadto wpływa to na wzbogacenie wiedzy ogólnej w utrzymaniu naturalnej flory.
W związku z powyższym po zapoznaniu się z przedstawionym wnioskiem można uznać za celowe wydatkowanie środków Funduszu na przedmiotowe zadanie.